آذر, ۱۳۹۴ | مِکس آباد

بایگانی برای آذر, ۱۳۹۴


ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه

<<همانا حسین، چراغ هدایت و کشتی نجات است.>>

“موقعیت و شرایط امام حسین (ع) یک شرایط ویژه بود. در آن شرایط بنی امیه توانسته بود با تبلیغات مسموم چهره اسلام را واژگون و مسخ نماید. روشن است که چنین اسلامی نمی توانست هدایت گر انسان ها باشد، اسلامی که اجازه می داد خلیفه آن یک انسان شراب خوار و قمار باز و… باشد، اسلامی که تبعیض نژادی و طبقاتی را می پذیرفت، اسلامی که سردمدارانش در حالت مستی بر نماز جماعت حاضر می شدند…
…امام در چنین شرایطی توانست هم اسلام را از نابودی نجات بخشد و هم تمام ابعاد اسلام واقعی را در عمل برای جهانیان ترسیم نماید و به نمایش بگذارد و در واقع راه نجات و هدایت را برای انسانها تجسم نماید؛ از این جهت؛ در حادثه کربلا و به ویژه روز عاشورا ما شاهد بروز و ظهور همه فضائل و خوبی­ها از وجود مقدس امام حسین (ع) و یارانش هستیم، و می توانیم این ادعا را داشته باشیم که تمام ابعاد اسلام توسط ایشان با رنگ خون در زمین کربلا این تابلوی همیشه زنده تاریخ، نقاشی شده است…
به جهت همین جامعیت، واقعه عاشورا و امام حسین (ع) چراغ راهی شد که حقیقت جویان در پرتو آن می توانند خود را از گمراهی و ظلمات و تاریکی های جهل و نادانی نجات بخشند و از گرداب حوادث به سلامت به ساحل نجات بار یابند.”

پیام نماز عاشورا:

” پیام نماز امام در ظهر عاشورا بدین معناست که هیچ عاملى نمی‌تواند سبب ترک نماز شود و هیچ عذرى بر ترک آن پذیرفته نیست و نیز بزرگ‌ترین واقعه و حادثه زندگى نباید سبب فاصله افتادن نماز از وقتش شود.
بنابراین این همه توجه و عنایت به نماز، نشانه گویاترین پیام عملى امام به پیروان خویش است بر اینکه سرنوشت انسان با نماز در دین گره خورده است و آن کس که براى نماز در دین جایگاه ویژه و خاص را قائل نیست در دینداریش تردید است چون چگونه می‌توان عزادار و سوگوار واقعى امام بود و در عین حال به نماز که نزد امام آن همه اهمیت داشت را مهم نشمرد و چگونه می‌شود که کسى براى امام عزادارى کند در حالی که حافظ نماز خود نباشد، خود را علاقمند به او بداند و نماز را سبک شمارد.براى او سینه بزند ولى دل به خدا نسپارد، براى او اشک بریزد ولى رشک الهى بر دل نداشته باشد، خود را شیعه و شاگرد مکتب او بداند ولى بارزترین آرم و نشانى از تشیع و پیروى او را نداشته باشد،”

پ.ن:
– برای نمایش بزرگتر روی عکس کلیک کنید.
– منابع متنی از: islamquest.net و farsnews.com
– یک صلوات و التماس دعا

آپولو ۱۱

سلام. خدا حفظش کنه استاد جواد پویان رو. همیشه تو کلاس می گفت ذهنتون رو پرورش بدید. تفاوت در نوع فکر کردنه. و بعدش که ازمون میپرسید به فکر کدوم انسانی میرسه که بره به ماه؟!

بخونید قصه آپولو یازده رو:

آپولو ۱۱ (به انگلیسی: Apollo 11) ماموریتی از مأموریت‌های پروژهٔ آپولو است که منجر به فرود نخستین انسان بر روی کره ماه شد. در طی این ماموریت که توسط هوانوردی و فضانوردی ملی ایالات متحده آمریکا (ناسا) سازماندهی شده بود، نیل آرمسترانگ و باز آلدرین در ۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹، ساعت ۲۰:۱۸ جهانی بر کره ماه فرود آمدند. حدود ۶ ساعت بعد، آرمسترانگ در ۲۱ ژوئیه ساعت ۲:۵۶ جهانی بر ماه گام نهاد. فضانورد سوم این ماموریت مایکل کالینز، به تنهایی در مدار ماه باقی‌ماند تا ۱۵ ساعت دیگر دو فضانورد دیگر به او ملحق شدند.۱ پس از ۸ روز زندگی در فضا، هر سه فضانورد به زمین بازگشتند. این فضاپیما از مرکز فضایی کندی واقع در جزیره مریت، فلوریدا در ۱۶ ژوئیه به سمت کره ماه پرتاب شد. این ماموریت پنجمین ماموریت سرنشین‌دار و سومین ماموریت حامل انسان آپولو بود.

از راست به چپ: باز آلدرین، مایکل کالینز و نیل آرمسترانگ

آپولو ۱۱ از سه بخش تشکیل می‌شد:

بخش اول گردونهٔ فرماندهی کلمبیا که با سه فضانورد بر زمین فرود آمد.

گردونهٔ سرویس که شامل نیروی محرک، برق، اکسیژن، و آب می‌شد.

گردونهٔ ماه نشین عقاب که همراه آرمسترانگ و آلدرین بر ماه فرود آمد.

گردونهٔ فرماندهی کلمبیا نام یک توپ جنگی غول پیکر است که از رمان از زمین به ماه در سال ۱۸۶۵ به قلم ژول ورن، نویسندهٔ فرانسوی برگفته شده‌است.۲ ماه‌نشین عقاب از پرندهٔ ملی ایالات متحده آمریکا (عقاب گر) که نقش برجسته‌ای در نشان ماموریت آپولو ۱۱ دارد برگرفته شده‌است.

آپولو ۱۱ جلوی موشک ساترن ۵ نصب شده بود و پس از فرار از جاذبه زمین به همراه فضانوردان از موشک جدا شد و سه روز برای ورود به مدار ماه در راه بود. پس از ورود به مدار ماه، آمسترانگ و آلدرین به ماه‌نشین نقل مکان کردند و در دریای آسایش فرود آمدند. آن‌ها در مجموع حدود ۲ ساعت در ماه پیاده‌روی کردند. آن‌ها پس از بلندشدن از کره ماه به گردونه فرماندهی که کالینز در آن قرار داشت ملحق شدند و ماه‌نشین را در فضا رها کردند. سرانجام آپولو ۱۱ در ۲۴ ژوئیه به زمین بازگشتند و در اقیانوس آرام فرود آمدند.

اوج قصه هم اینجاست:

هنگامی که آرمسترانگ از فضاپیما پایین آمد و بر ماه گام نهاد، فیلمش به صورت زنده در تلویزیون‌های سراسر جهان پخش شد. آرمسترانگ پس از گام نهادن در ماه جمله‌ای بسیار معروف به زبان می‌آورد:

«این گامی کوچک برای یک مرد و جهشی بزرگ برای بشریت است.»

نشان ماموریت آپولو ۱۱ توسط مایکل کالینز طراحی شد. عقاب در این نشان به معنای “فرود صلح آمیز ایالات متحده آمریکا بر ماه” است. در این نشان عقاب با پاهای خود یک شاخهٔ زیتون را گرفته‌است و در حال فرود بر ماه‌ است. در پشت این عقاب کرهٔ زمین دیده می‌شود. مقامات ناسا گفتند:«عقاب به معنای جنگاوری است.» پس از مدتی بحث و گفتگو قرار بر این شد که شاخهٔ زیتون درون منقار عقاب به پاهای او منتقل شود. ناسا سعی کرد که عدد ۱۱ را با استفاده از عددنویسی رومی به شکل XI بنویسد اما سرانجام قرار شد که ۱۱ بر اساس عددنویسی لاتین نوشته شود که درک و فهم آن برای مردم تمام کشورها آسان است.۳

 

پ.ن:

۱: خاصیت فیلم‌های استاد کریستوفرنولان اینه که تخیلات فیلم‌هاش باورپذیر هستند و پایه علمی دارن. برگردید به فیلم interstellar…

۲: ژول ورن-۱۸۶۵-ادبیات-فرانسه —> آمریکا- ناسا-۱۹۶۹-ماه!

۳: نقش گرافیک…+ نشان ملی +توجه به قابل فهم بودن

۴: خاصیت این شبکه‌های اجتماعی اینه که ذهن رو ضعیف می‌کنن.( ؟ و ؟ ) سعی کنیم درست استفاده کنیم و فکرمونو محدود به این جک‌ها یا دغدغه‌هایی که برامون درست می‌کنن، نکنیم.

۵: خب، یه یوزپلنگ ایرانی داریم، کجا بریم؟!

۶: دیدن عکس‌های بیشتر این ماجرا +