تیر, ۱۳۹۴ | مِکس آباد

بایگانی برای تیر, ۱۳۹۴


رسمی

طبق معمول ۴ یا ۵ سالم بود.

دور از این محیط شهری. پای کوه و دشت و رود و درخت. حوالی خانه‌ی پدربزرگ. سنگی بسیار زیبا پیدا کردم. صاف و صیقلی، رنگی کم نظیر. محوش بودم و تمام آن روز با خودم میبردمش.

رسیدم به رودخانه. گلی دیدم زیبا که روی آب می‌چرخید. نگاهی به سنگم کردم، گذاشتمش روی آب تا بچرخد اما غرق شد و دیگر ندیدمش! و شاید این اولین شکست رسمی زندگی ام بود! نقطه همین

پ.ن:
- طمع!
- اهمیت موشن گرافیک!

نماز اول وقت-دو

 

 

حضرت آیت الله بهجت از مرحوم آقای قاضی ره نقل می‌کردند که ایشان می‌فرمود: اگرکسی که نماز واجبش را اول وقت بخواند و به مقامات عالیه نرسد، مرا لعن کند! ویا فرمود: به صورت من تُف بیندازد. اوّل وقت، سر عظیمی است،در سوره بقره آیه ۲۳۸ هم سفارش شده است حافِظوا عَلَی الصَّلَوات . این که انسان اهتمام داشته باشد و مقیّد باشد که نماز را اوّل وقت بخواند، فی حدّ نفسه آثار زیادی دارد، ولو حضور قلب هم نباشد.

 

و درجای دیگه تعبیر آیت الله بهجت از نماز اول وقت:

“نماز مانند لیمو شیرین است، هر چه از وقت فضیلت(اول وقت) دورتر شود تلخ تر می شود…”

پ.ن: بلند صلوات بفرست...

نماز اول وقت-یک

 

دیدی دکتر که میری داروهاتو که داره می نویسه، تاکید می‌کنه قرصاتو سرموقع بخور وگرنه تاثیرش…

 

چند حدیث از حضرت علی(ع) در رابطه با نماز اول وقت:

– نماز را در وقت مقرر آن به جای آور، و به خاطر فراغت عجله مکن و به علت اشتغال آن را به تأخیر میفکن ، و بدان که همه اعمال تو بسته به نمازتوست.( نهج البلاغه ، نامه ۲۷ )

– هیچ عملى نزد خداوند، محبوب تر از نماز نیست، پس هیچ کار دنیایى شما را در وقت نماز به خود مشغول ندارد.[خصال، ص ۶۲۱، ح ۱۰]

– نماز، دژ محکم خداوند مهربان و وسیله راندن شیطان است.[غررالحکم، ح ۲۲۱۳]

روایت شده که حضرت علی(ع) درجنگ صفین به آسمان می نگریست که وقت ازدست نرود. ابن عباس گفت دراین بحبوحه ی جنگ آیا می خواهی نمازبخوانی؟ حضرت فرمود: تنها به خاطر نماز با آنان نبردمی کنیم .

 

پ.ن: خداوند اخلاص و توفیق نماز اول وقت عنایت بفرمایند بلند صلوات بفرست...

ماه رمضان

“ماه رمضان ماه خودسازی است و کم‏ترین خودسازی به این است که انسان خودی را برای خویشتن نشناسد و خدا را مالک خود بداند که اگر چنین بود، خدا را خواهد شناخت و حق عبودیت پروردگار را ادا خواهد کرد و از هر چه رنگ ضد خدایی دارد، دور خواهد شد. خودسازی و جداشدن از تعلّقات و هواهای نفسانی، منشأ تمام کمالات و ملکات و فضائل انسانی است و اگر کسی توانست خود را از تعلقات مادی برهاند، و به ظواهر زودگذر دنیا بی‌‏اعتنا باشد، بی‏گمان به خدا توجه خواهد کرد و به سوی تکامل روانه خواهد شد و این بالاترین پیروزی و سرفرازی انسان است.”

 

سلام. نماز روزه‌هاتون قبول باشه ان شاالله. التماس دعا.

پ.ن: گاهی وقتا خوندن دوباره بد نیست... شایدم بهتر باشه. یه بار دیگه بخونبم: مهمانی خدا 

پ.پ.ن: این رو هم بخونیم: لباس میهمانی

خواب

آدم اگه سحری خواب بمونه میشه یه کاریش کرد…

اما اگه تو زندگی خواب بمونه شاید دیگه فرصت بیدار شدن پیدا نکنه…

نقطه همین

 

پ.ن: اشتباه نکن سحری خواب نموندم!

…Always Never The Same

 

Give Us Your Vision

X rotate

 

 

سلام عیدتون مبارک. امیدواریم حالتون خیلی خوب باشه!

گفتیم یه حرکت دادامِکسی بر روی عکس معروف ادی آدامز بزنیم تا روح بچه‌ها شاد شه ایشاللا! عکس اصلی و توضیحاتش هم در ادامه:

 

 

 

اعدام یک اسیر ویت‌کنگی توسط سرتیپ نگوک لوآن در خلال جنگ ویتنام که ادی آدامز به خاطر آن برنده جایزه پولیتزر و جایزه وُرلدپرس شد.

“در جریان حمله عید تت که ویت کنگها پایگاه‌های آمریکایی‌ها را در جنوب ویتنام مورد تعرض قرار دادند، چند مامور پلیس سایگون مردی را به اتهام همکاری با ویت کنگ‌ها دستگیر و دست بسته نزد ژنرال نگوک لوآن آوردند. وی نیز همانجا (بدون بررسی بیشتر یا رای دادگاه) اسلحه را به سمت سر او نشانه رفته و با شلیک گلوله‌ای وی را کشت. آدامز که در صحنه حضور داشت مخفیانه از این رویداد عکس گرفت.”

خودشم در رابطه با این عکس گفته:

“ژنرال آن ویت کنگی را کشت، من هم ژنرال را کشتم، با دوربینم.”