جولای, 2014 | مِکس آباد

بایگانی برای جولای, 2014


سید محمد مهدی میرزاامینی

سلام به همه.

امروز تولد یکی ازهم دانشگاهی‌های موفق و خوش اخلاق ما سید محمدمهدی میرزاامینی هست، بهش از طرف همه بچه های مولتی مدیا تبریک میگیم. آقا مهدی الان در مقطع کارشناسی ارشد، رشته مدیریت فرش دانشگاه کاشان مشغول پایان نامه هست. 2،3 سال  پیش هم از دانشگاه هنراسلامی تبریز در رشته فرش به عنوان دانشجوی استعداد درخشان فارغ التحصیل شد.

چند وقت پیش تو انتشارات دانشگاه سمنان، یه مجله دیدم به نام طره[1] از روجلدش خیلی خوشم اومد. برش داشتم صفحه اول رو که نگاه کردم دیدم بله اسم آقا مهدی جزو هیئت تحریریست. و یادش به خیرچند سال پیش آقا مهدی رئیس انجمن علمی دانشگاه بود. بحث جشنواره حرکت تو تهران بود که بهم میگفتن بیا و…  یه جمله بهم گفت که هنوز تو گوشمه، بهم گفت “دانشگاه رو دانشجوهای یک دانشگاه میسازن…” . و بعدها در جریان فکر تاسیس مولتی مگ و برگزاری کلاس نرم افزار 350 تا تک تومنی(!) این یک جمله خیلی تاثیرگذار بود…

یادش به خیر ژوژمان[2] بچه های فرش هم که میرفتیم، مشهدبان می گفت کار منو ول کن بیا کار آقا مهدی رو ببین…خلاصه “گل فرشی هاست!”. ان شالله که همیشه موفق و سلامت باشه و به اهداف بزرگش برسه.

برای دیدن وبسایت مهدی میرزاامینی روی عکس کلیک کنید:

پ.ن:

1: دو ماهنامه اطلاع رسانی، آموزشی، تحلیلی فرش دستباف ایران

2: ژوژمان: ارائه آثار دانشجویان هنر برای قضاوت در پایان ترم

– هر کدوم از بچه های دانشگاه هنراسلامی تبریز و به خصوص مولتی مدیا که سایت یا وبلاگی مرتبط با رشته و نمونه کارهاشون دارند، خودشون رو معرفی کنند تا در ارتباط باشیم. ممنون همین

 

شهریور 93

مِکس آپ 6-تابستان

و هوا گرم می شود…آن قدر گرم که نگو!

ان شالله به زودی کارهای جدید . همین

شب قدر

“شب قدر به اين جهت “قدر” ناميده شده كه مقدرات يك سال انسانها (حيات‌، مرگ‌، رزق‌، …) براساس لياقتها و زمينه‌هايي كه خود آنها به وجود آورده‌اند، تعيين مي‌شود؛ بنابراين‌، وجود چنين شبي باعث مي‌شود تا انسان با تفكر و تدبّر به خود آيد، و اعمال يكساله خود را ارزيابي كند، و با به وجود آوردن زمينه‌هاي مناسب‌، بهترين سرنوشت را براي خود رقم زند.”

“شب قدر، گسترده ترین سفره بخشایش و پر نعمت ترین خوان رحمت خداست. در این شب روبروی آیینه دل بنشینیم و چهره جان را با اشک توبه، از غبار تن پاک کنیم و رخ در سحر آمرزش بشوییم. این شب فرصتی است تا زنگار یک سال زندگی، در دنیایی خاکی را از آیینه دل بزداییم و به فطرت بی عیب خویش بازگردیم.رمضان موعد عروج است و شب قدر، میعاد بیداران و معراج شب زنده داران. شب قدر، شب خودشناسی و خداشناسی است. شب قدر را قدر بدانیم و از لحظات آن برای عروج به سوی رضای او، بهره مند شویم. بر کرانه های قدر پناه بگیریم و یکدیگر را در این شب عزیز دعا کنیم.

در سایه قرآن بنشینیم و خدا را به کلمات وحی سوگند دهیم. اشک آلود و پر شکسته به گوشه ای از مسجد پناه بریم، نام او را تکرار کنیم. و چه شیرین است خلوت کردن با او آن هنگام که آغوش رحمت می گشاید و بندگانش را که قرآن کریمش را بر سر گرفته  اند، به تماشای می نشیند. آری شب قدر است و باید قدرش را دانست. باید سر بر شانه های قدر نهاد و عاشقانه نجوا کرد و در آسایش آن آسود. شب قدر، گرامی ترین شب آفرینش را پاس بداریم.”

شب قدر

سلام. نماز روزه‌هاتون قبول باشه ان شاالله. ما رو هم این شب ها دعا کنید.

فکر

شاید آرزویش این بود که زیر دمپایی نمیرد…

اما فکر لنگه کفش را نکرده بود!

نقطه همین

 

صورتی

نگاهشان می‌کرد…

اولی سفید بود.

دومی صورتی. از همان صورتی‌های معروف.

و سومی که مهم نیست◊ و چهارمی که برای دلش بود.

یک نگاه هم نثار لیوان آب کرد و همه را یک‌جا بالا رفت. و پیر قصه ما لیوان را کنار بالشت صورتی‌اش گذاشت و دوباره خوابید

نقطه همین

 

و سومی که مهم نیست!

ماه رمضان-برگ هفتم

“ماه رمضان ماه خودسازي است و كم‏ترين خودسازي به اين است كه انسان خودي را براي خويشتن نشناسد و خدا را مالك خود بداند كه اگر چنين بود، خدا را خواهد شناخت و حق عبوديت پروردگار را ادا خواهد كرد و از هر چه رنگ ضد خدايي دارد، دور خواهد شد. خودسازي و جداشدن از تعلّقات و هواهاي نفساني، منشأ تمام كمالات و ملكات و فضائل انساني است و اگر كسي توانست خود را از تعلقات مادي برهاند، و به ظواهر زودگذر دنيا بي‌‏اعتنا باشد، بي‏گمان به خدا توجه خواهد كرد و به سوي تكامل روانه خواهد شد و اين بالاترين پيروزي و سرفرازي انسان است.”

 

سلام. نماز روزه‌هاتون قبول باشه ان شاالله. التماس دعا.

پ.ن: گاهی وقتا خوندن دوباره بد نیست... شایدم بهتر باشه. یه بار دیگه بخونبم: مهمانی خدا 

پ.پ.ن: این رو هم بخونیم: لباس میهمانی