من یک تصیرساز و انیماتور فرانسوی- آمریکایی هستم. که تصویرسازی برای داستان رو در Arts Decoratifs de Strasbourg در فرانسه خوندم.و الان در یک استودیو در سن فرانسیسکو کار می کنم.

من سبک های مختلفی از رسانه رو تجربه کردم ،مانند بازی ،موزیک ویدئو و همچنین تبدیل و نمایش فیلم در قالب کتاب.

-          چجوری تصاویر رو خلق می کنی؟

من از رنگ خیلی متفاوت تر از خیلی هنرمندایی استفاده می کنم که می شناسمشون ، بیشتر شبیه یک نقاش ،فی الواقع. من طراحی تمیزی ندارم و معمولا یه اسکچ ساده تو فلش می زنم، وبا رنگ کردن تمیز و خوب درستش می کنم! به همین دلیل که انتخاب رنگهام خیلی مهم واسه ترکیب بندی هر تکه از کارم. خیلی از هنرمندا ابتدا طراحی می کنن و بعد رنگش می کنند، ولی رنگهای من کارمو پیش میبرن. من خیلی مواقع چیزایی رو رنگ می کنم که اصلا در طراحی نیست، یا اصلا طرحی واسشون نداشتم.

من از نرم افزار فلش (flash 6)  و یک وکوم تبلت برای اکثر کارام استفاده می کنم . و بعد آخرین ریزه کاریا و نور دهی ها رو تو فوتوشاپ انجام میدم.

-          الهام بخشت چیه واسه کارات؟

زندگی هرروزم. کارم ، خانوادم و دوستام. گاهی اوقات میرم دوچرخه سواری تو خیابون و چیزایی رو می بینم که دوسشون دارم و اونارو تو اسکچ بعدیم میارم.گاهی وقتا موقع خرید یا بازی با دختر کوچکم .اون اتفاق واسه یه ثانیه ادامه داره، اما خاطرش همراه من، برای یه مدت طولانی. اینا چیزهایی هستن که منو به کارم علاقه مند می کنن.

-          از چه کسی تاثیر گرفتی؟

همه.

خوب البته هنرمندان. اگه میخوای اسماشونو بدونی باید بگم که Rockwell, Wyeth, Remington, Renoir, Rembrandt Tadahiro Ueusugi ،که فقط تعدادی از اوناست. اما بیشتر از اتفاقات روزمره تاثیر می گیرم. از آدمایی که اطراف من هستن، مثل خانوادم ،دوستام ،همکارام و…

و همچنین سایت های مختلف که هر روز سر میزنم.

-          چند وقته که داری به عنوان یه هنرمند حرفه ای کار می کنی؟

ده سال که به طور حرفه ای کار می کنم، البته قبل از اون هم کار می کردم، ولی اون موقع هنوز به مدرسه هنر میرفتم.

-          چه سبک پروژه هایی رو دوست داری واسه کار؟

پروژه هایی رو دوست دارم که به من اجازه می دن داستانی رو توش بیان کنم. مثلا وقتی من می خوام یه خونه رو طراحی کنم که اینجوری و اینجوری باشه، خیلی خسته کنندست، ولی وقتی که من می خوام بفهمم که کجا یک کارکتر خاص زندگی می کنه و سعی می کنم تا نشون بدم که چه مدت اونجا بوده ، این خیلی داستانی گونه و خوبه.هم در مورد انیمیشن میگم هم در مورد طراحی(design).

-          نصیحتی برای دانشجویان هنر یا هنرمندان تازه کار داری؟

 اگه میخوای پیشرفت کنی ،اگه واقعا میخوای سبک کاری خودتو پیدا کنی، و اگه بخوای از هنرت لذت ببری، همش به “طراحی” برمیگرده(drawing) . طراحی تو دفترچه طراحیت، هر روز، اولین قدمی که باید انجام بدی .

دومیش اینه که اسکچهات رو نشون بدی! میدونم که خیلی سخت و وحشتناک که کارای شخصیتو نشون بدی!

 به عبارت دیگه فکرت رو برای بقیه در معرض  نمایش داری میذاری، و ترس از قضاوت خیلی حس بدیه. اما وقتی که می فهمی بقیه عکس العمل خوبی دارن نسبت به کارت سوپرایز میشی ،و بهت بازخوردای خوبی میدن. که نیازشون داری واسه رشد کردن به عنوان یک هنرمند.

هر چه بیشتر طراحی کنی و هر چه بیشتر اونارو در معرض نمایش بذاری ، میتونی بیشتر مردم و همکارات رو تشویق کنی که کنارت باشن. که انگیزت بیشتر میشه واسه ادامه دادن.

و در آخر… هنر و استعداد خدادادی نیستند.البته من نمیخوام اصلا تصدیق کنم این نگرش رو. ولی هنر طراحی کاملا اکتسابیه. هرچه بیشتر تمرین کنی ،بیشتر پیشرفت می کنی. هیچ راز و فرمولی هم نداره. اگه میخوای یه هنرمند بشی…فقط طراحی! دنبال هیچ فرمول و راه کوتاهی نگرد.

و از زندگیت لذت ببر ،با یک ریتم خاص تمرین کن ،و طراحی کن تا هنر خودت رو خلق کنی.